Tanie loty na Wielkanoc

Wielkanoc to czas, który zazwyczaj spędzamy z rodziną, w gronie najbliższych. Jednakże, nieraz zdarza się, że wykorzystujemy tę okazję, by wyrwać się na kilkudniową wycieczkę i odpocząć od codzienności. Coraz częściej decydujemy się na loty samolotowe, które pozwalają nam szybko i wygodnie przemieścić się w różne miejsca Europy.

Tanie loty po Europie

W tym czasie warto rozważyć opcję city breaku – krótkiej wycieczki do europejskiej metropolii, w celu poznania kultury, historii i zwiedzania najciekawszych miejsc. Szukając odpowiedniego miejsca, warto zwrócić uwagę na cenę biletów lotniczych. W Polsce mamy wiele lotnisk, z których możemy wyruszyć w wielkanocną podróż.

Jeśli chodzi o najtańsze połączenia, to warto rozważyć loty do stolicy Węgier, Budapesztu. To piękne miasto pełne zabytków, w którym spędzimy czas aktywnie, zwiedzając m.in. Wzgórze Zamkowe, Parlament, czy Bazylikę św. Stefana. Oprócz tego, warto spróbować tamtejszej kuchni oraz wybrać się na relaksujący kąpiel w jednym z tamtejszych term. Loty na Wielkanoc do Budapesztu kosztują około 150-200 złotych w jedną stronę.

Kolejną ciekawą opcją jest stolica Czech, Praga. To miasto słynące z pięknych zabytków, takich jak Zamek Hradczany, Katedra św. Wita, czy Most Karola. Praga to także miasto, które słynie z piwnej kultury – warto więc spróbować tamtejszych piw i dań kuchni czeskiej. Lot do Pragi opiewa na około 150-250 złotych w jedną stronę.

Kolejnym ciekawym miejscem, do którego możemy polecieć w tym czasie, jest stolica Słowacji, Bratysława. To niewielkie, ale urokliwe miasto, położone nad Dunajem. Tutaj warto zobaczyć m.in. Zamek Bratysławski, Katedrę św. Marcina, czy Wzgórze Zamkowe (podobnie jak w Budapeszcie!). Oprócz tego, warto spróbować tamtejszych specjałów kulinarnych, takich jak halušky czy bryndza. Loty do Bratysławy kosztują około 150-200 złotych w jedną stronę.

Innym ciekawym miastem, do którego warto wybrać się na Wielkanoc, jest stolica Litwy, Wilno, w której zachowało się wiele poloników (na przykład cmentarz Na Rossie). Również i to miasto nie bez powodu kojarzone jest z architekturą łączącą style różnych epok.

  • Ceny lotów się oczywiście dość często zmieniają. Warto więc na bieżąco je śledzić. W ten sposób można natrafić na naprawdę opłacalną propozycję. Jakkolwiek są pewne reguły. Zwykle w weekendy można nieco zaoszczędzić.

Powiązane artykuły

Planowanie lotu — o czym musisz pamiętać

Wybrałeś już kierunek, gdzie chcesz lecieć samolotem ? Sprawdź, jak zorganizować wyjazd, co spakować, jak przygotować się do podróży i pobytu ! Poznaj 8...

Odmowa przyjęcia na pokład – czy należy się odszkodowanie ?

Jego celem jest zapewnienie ochrony i wsparcia dla pasażerów w przypadku problemów z lotami, takimi jak opóźnienia, odwołania czy odmowa przyjęcia na pokład....

Strajk pracowników linii lotniczej

Niemiecki związek zawodowy Ver.di - Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług - zorganizował strajk ostrzegawczy personelu naziemnego linii Lufthansa....