Lot opóźniony z lotniska im. Fryderyka Chopina

Pokonywanie drogi samolotami, pozwala nam stosunkowo szybko (i wygodnie) przemieszczać się na znaczne odległości. Podróżujemy więc często z rozmaitych polskich lotnisk. Wielu z nas korzysta z największego portu lotniczego w naszym kraju – czyli warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina. Zwykle cenimy sobie taką formę wojażowania, choć czasem zdarzają się utrudnienia, które spowodowane są opóźnieniami…

Lotnisko w Warszawie obsługuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych. Znajduje się ono w odległości około 8 kilometrów od centrum miasta i posiada jedną halę odlotów (Terminal A), utworzoną przed ponad dekadą z dwóch terminali, oznaczonych jako A i B.

Z warszawskiego portu lotniczego można polecieć do wielu miast w Europie, w tym do takich krajów jak Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy czy Francja. Ponadto lotnisko obsługuje połączenia do wielu krajów poza Europą, w tym do USA, Kanady (bezpośrednio do Toronto), Chin, Emiratów Arabskich (np. do Dubaju czy z przesiadką do Abu Zabi). Z Warszawy lata się także do innych polskich miast – co jest dobrą opcją na city break lub też szybkie dotarcie na miejsce w celach biznesowych.

Kiedy przysługuje odszkodowanie?

Jak to bywa na dużym lotnisku, takim jak to warszawskie, i tutaj dochodzi do opóźnień lotów. Przyczyny mogą być różne, od złą pogody, problemów technicznych, zmian w organizacji ruchu lotniczego do opóźnień poprzedzających lot. Zdarza się również, że opóźnienia wynikają z czynników zewnętrznych, takich jak strajki lub zamieszki w miejscu docelowym.

W niektórych przypadkach przysługuje odszkodowanie za opóźnione loty. Zgodnie z przepisami UE, pasażerowie mają prawo do odszkodowania za opóźnienia wynoszące co najmniej 3 godziny, o ile wynikają one z winy linii lotniczej, a nie ze zdarzeń, na które ta nie ma wpływu. Odszkodowanie jest uzależnione od długości lotu i opóźnienia, ale może wynosić do 600 euro. Poza tym obwarowane jest to jeszcze dodatkowymi warunkami.

  • Gdy lot się opóźnia, istnieje kilka sposobów, aby zająć sobie czas na lotnisku. Można zrelaksować się w poczekalni, zjeść coś w restauracji lub kawiarni, zrobić zakupy w sklepach wolnocłowych. Dobrze mieć przy sobie coś, co pozwala nam zabić nudę. Dziś nie jest to trudne, bo nasze telefony komórkowe nie służą już wyłącznie do komunikowania się, ale stanowią multimedialną platformę rozrywki. Można więc posłuchać muzyki, poczytać książkę w formie cyfrowej czy też poznać ją za pośrednictwem audiobooka.

Warto pamiętać, że na lotnisku zawsze można znaleźć informacje o locie. Jeśli opóźnienie jest znaczne, warto skontaktować się z linią lotniczą, aby dowiedzieć się o dalszych krokach i możliwych zmianach w planie lotu.

Jeżeli zgodnie z wymaganymi kryteriami przysługuje Ci odszkodowanie za opóźniony lot – możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....