City break: Warszawa

Warszawa to największe polskie miasto. Nie brakuje w nim turystów z rozmaitych stron Polski oraz z różnych zakątków świata. Jednak pod względem popularności ustępuje nieco Krakowowi czy Gdańskowi. Czy słusznie? Warto to sprawdzić, udając się do polskiej stolicy w ramach modnych w ostatnich latach mikropodróży.

Co zobaczyć w Warszawie?

Warszawa to fantastyczne miejsce na weekendowy city break. Stare Miasto oferuje niezliczone możliwości zwiedzania: od pięknych kamienic, przez kościoły, po malownicze kawiarnie. 

Pałac i zamek w Warszawie

Zacznijmy krótki trip od wizyty w Zespole Pałacowo-Ogrodowym Wilanów – to rezydencja, która został zbudowany dla króla Jana III Sobieskiego, a obecnie jest jedną z najważniejszych atrakcji w Warszawie. Można tam zwiedzić szereg pięknych pomieszczeń, w tym salę dworską, muzeum sztuk pięknych, ogród i park. Następnie warto odwiedzić Stare Miasto, gdzie znajduje się Zamek Królewski. Jego początki sięgają XIV wieku, kiedy to wzniesiono Wieżę Wielką Jest to najstarsza część Warszawy i jedno z najbardziej znanych zabytków, które można zwiedzić. 

Dawna warownia zawiera wiele pięknych sal, które są obecnie udostępnione turystom, w tym: królewską, rycerską czy koncertową. Następnie warto udać się na pobliski Plac Zamkowy, gdzie znajduje się kolumna Zygmunta – jeden z najbardziej znanych symboli Warszawy, stojący w samym sercu Starego MiastaKolumna jest wysoka na ponad 30 metrów i góruje dumnie nad okolicą. 

Coś dla pasjonatów muzeów…

Nie brakuje też atrakcji dla miłośników muzeów i historii. Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie to wyjątkowe miejsce, gdzie możesz dowiedzieć się wszystkiego o historii polskiej wódki i jej produkcji. Muzeum oferuje różnego rodzaju ekspozycje, warsztaty i wykłady, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć historię polskich alkoholi wraz z całą kulturą, jaką z sobą niesie. Zwiedzający mogą poznać przeszłość i teraźniejszość polskiej wódki, a także skosztować różnych rodzajów wódki w specjalnie przygotowanych degustacjach. 

…i leśnych wędrówek

A co mogą robić pasjonaci wędrówek na łonie natury? Otóż częściowo na terenie Warszawy znajduje się Puszcza Kampinoska. To siedlisko wielu gatunków zwierząt, takich jak sarny, dziki, lisy oraz ptaki, których śpiew pomaga wyciszyć się i odpocząć od codzienności.  Można nawet wziąć udział w wycieczce ornitologicznej, aby lepiej poznać i zrozumieć lepiej zachowania ptaków. Kompleks leśny usiany jest ścieżkami spacerowymi – co pozwala na wielogodzinne wędrowanie.

Baza turystyczna w Warszawie

Jeśli chcesz trochę odpocząć, w pobliżu Starego Miasta znajdziesz tu wiele restauracji i kawiarni, które oferują pyszne dania, od tradycyjnych polskich po międzynarodowe, a także szeroki wybór win, piwa i innych napojów. 

Z kolei ceny  hoteli nie są wcale tak drogie, jak to mogłoby się wydawać, choć jeśli szukasz bardziej luksusowych miejsc, istnieje wiele hoteli, które oferują droższe pokoje, a także imponujące widoki na miasto. Ceny noclegów wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za noc.


Wielu turystów przybywa do Warszawy samolotem. Jest to wygodny i stosunkowo tani sposób podróżowania. Niemniej nieraz zdarzają się utrudnienia, na przykład w postaci opóźnienia lub wręcz odwołania lotu. W niektórych przypadkach przysługuje Ci odszkodowanie za odwołany lot. Wtedy możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Odmowa przyjęcia na pokład – czy należy się odszkodowanie ?

Jego celem jest zapewnienie ochrony i wsparcia dla pasażerów w przypadku problemów z lotami, takimi jak opóźnienia, odwołania czy odmowa przyjęcia na pokład....

Strajk pracowników linii lotniczej

Niemiecki związek zawodowy Ver.di - Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług - zorganizował strajk ostrzegawczy personelu naziemnego linii Lufthansa. ...

Czy warto odwiedzić Cypr ?

Republika Cypryjska potocznie zwana Cyprem, położona jest na wyspie o tej samej nazwie - Cypr, we wschodniej części Morza Śródziemnego. ...