City break z Krakowa

Kraków to bez wątpienia jedno z piękniejszych miast w Polsce i na świecie. Przyciąga więc turystów z rozmaitych zakątków globu. Jakkolwiek część z nich, raczej chodzi tu o polskich podróżników, wybiera się do grodu Kraka, aby z niego udać się w dalszą podróż, korzystając z usług portu lotniczego. Dokąd na przykład warto się wybrać?

Kraków jest doskonałym miejscem wypadowym do wielu atrakcyjnych i bardzo różnych miejsc. Lotnisko w Krakowie służy zarówno do realizacji połączeń z lokalnymi, jak i międzynarodowymi destynacjami. Jeśli masz ochotę na krótki wyjazd, istnieje wiele możliwości spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. 

Z Krakowa do polskich miast

Zacznijmy od Polski. W kraju jest wiele interesujących lokacji do odwiedzenia. Miastem, które na pewno warto odwiedzić jest Warszawa, stolica Polski. To miasto z jednej strony pełne zabytków i instytucji kultury, z drugiej – staje się coraz nowocześniejsze, również pod względem rozwiązań architektonicznych. Można tu zwiedzić Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Katedrę Świętego Jana oraz inne obiekty. Warszawa słynie też z nocnego życia, oferuje również wiele restauracji, barów i klubów. 

Kolejnym interesującym miejscem w Polsce jest Gdańsk, miasto położone nad Motławą oraz Morzem Bałtyckim. Można tu zwiedzić Stare Miasto, w którym znajduje się takie perły architektury jak Brama Złota oraz Bazylika Mariacka. (Znane było dawniej, w okresie Wolnego Miasta Gdańska, jako “miasto spotkań i kongresów”: należy przypuszczać, że wiele ich tam wówczas organizowano).

Bliższa i dalsza zagranica

Jeśli chcesz wybrać się za granicę, ale stosunkowo blisko, to możesz udać się do czeskiej Pragi. Jest to piękne miasto położone nad Wełtawą, gdzie można zobaczyć wiele zabytków i cieszyć się piękną architekturą. Praga to również centrum kultury, sztuki i nauki, z wieloma muzeami, galeriami sztuki i teatrami. Można tu znaleźć mnóstwo restauracji i kawiarni, idealnych do spędzania popołudniowego czasu. 

Kolejną interesującą, i nie tak znów odległą, destynacją jest Budapeszt. To stolica Węgier, która położona jest na obu brzegach Dunaju. Można tu zobaczyć wiele zabytków, takich jak Zamek Królewski, Parlament Węgierski i Kościół Świętego Stefana. 

Budapeszt to także obok wymienionej już Pragi jedno z najważniejszych europejskich centrów kulturalnych, z licznymi teatrami, galeriami sztuki i muzeami. 

Jeżeli jednak chcesz zobaczyć nieco bardziej egzotyczne miejsce, możesz udać się do Dubaju. To miasto znane z luksusowych hoteli, plaż i sklepów. W tym największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich ujrzysz okazały meczet Jumeirahi oraz podziwiać rozmiary wieżowca Burdź Chalifa, najwyższego budynku na świecie. Nieco majętniejsi podróżni udają się na targ, by po okazjonalnej cenie kupić… złoto. 

W Dubaju możesz również skorzystać z wielu atrakcji wodnych, takich jak skutery wodne, żeglowanie i nurkowanie

Zatem wybór jest niemały, a wspomnieliśmy tylko o niewielkiej części możliwości. Wybierz się więc samolotem do jednego z polskich miast lub też wypraw się w dalszą podróż do Pragi, Budapesztu lub Dubaju. Wszystkie te miejsca oferują wysokich standardów zakwaterowanie, zabytki, restauracje i wiele innych atrakcji sprawiających, że city break okaże się warty zapamiętania.


Podróż samolotem przeważnie jest komfortowa. Niemniej nieraz zdarzają się utrudnienia, na przykład w postaci opóźnienia lub wręcz odwołania lotu. W niektórych przypadkach przysługuje Ci odszkodowanie za odwołany lot. Wtedy możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.Powiązane artykuły

Planowanie lotu — o czym musisz pamiętać

Wybrałeś już kierunek, gdzie chcesz lecieć samolotem ? Sprawdź, jak zorganizować wyjazd, co spakować, jak przygotować się do podróży i pobytu ! Poznaj 8...

Odmowa przyjęcia na pokład – czy należy się odszkodowanie ?

Jego celem jest zapewnienie ochrony i wsparcia dla pasażerów w przypadku problemów z lotami, takimi jak opóźnienia, odwołania czy odmowa przyjęcia na pokład....

Strajk pracowników linii lotniczej

Niemiecki związek zawodowy Ver.di - Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług - zorganizował strajk ostrzegawczy personelu naziemnego linii Lufthansa....