Loty do Tunezji: odwołane

Afryka Północna to ciekawy kierunek turystyczny dla wielu Europejczyków, w tym także dla Polaków. Jednym z popularnych krajów w tej części świata jest Tunezja, która przyciąga turystów dzięki swojemu pięknemu wybrzeżu, bogatej historii i kulturze, a także relatywnie niskim kosztom podróży.

Większość turystów podróżuje do Tunezji samolotem, co jest wygodnym i szybkim sposobem na dotarcie na miejsce. Niemniej jednak, zdarza się, że lot do Tunezji zostaje odwołany, co może spowodować spore problemy dla pasażerów.

Kiedy przysługuje odszkodowanie?

Wiele czynników może sprawić, że nasz lot zostanie odwołany. Jakkolwiek bez względu na przyczynę odwołania lotu, przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia alternatywnego lotu lub zwrotu pieniędzy za bilet.

  • Jeśli w takim wypadku przewoźnik nie był w stanie zapewnić pasażerom alternatywnego lotu, przysługuje im prawo do odszkodowania. Wysokość odszkodowania zależy od czasu opóźnienia lotu i długości trasy.
  • Przy czym aby można było o nim w ogóle mówić, muszą zostać spełnione pewne kryteria. Po pierwsze istotna jest przyczyna odwołania lotu. Kiedy stało się tak nie z winy przewoźnika – ale z powodu niespodziewanych okoliczności (siła wyższa), wtedy nie przysługuje nam prawo do pieniężnej rekompensaty. Bywa tak na przykład wtedy, gdy lot zostaje anulowany wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ważne jest również to, by lot zaczynał się lub kończył na terenie Unii Europejskiej. Tunezja oczywiście nie należy do wspólnoty, ale Polska czy wiele innych europejskich krajów już tak. Wymóg ten zostaje zatem spełniony.

W przypadku lotu do Tunezji o odległości mniejszej niż 1 500 km, pasażerom przysługuje odszkodowanie, jeśli lot został odwołany z mniejszym niż 14-dniowym wyprzedzeniem odszkodowanie może wynieść 250 euro.

W przypadku lotów o odległości ponad 3 500 km, odszkodowanie wynosi 600 euro, gdy dodatkowo lot zaczyna się lub kończy poza Unią Europejską – a tak właśnie jest w przypadku położonej w Afryce Północnej Tunezji.

Należy mieć na uwadze, że przysługiwanie odszkodowania za odwołany lot zależy od wielu czynników, takich jak powód odwołania i czas powiadomienia pasażerów. Jeśli pasażer uważa, że przysługuje mu odszkodowanie, powinien skontaktować się z przewoźnikiem lub firmą specjalizującą się w dochodzeniu odszkodowań, która pomoże mu w uzyskaniu należnego odszkodowania.

Reasumując, Tunezja jest popularnym kierunkiem turystycznym, ale odwołanie lotów może wprowadzić pewne trudności w planach podróży. Pasażerowie mają prawo do alternatywnego lotu lub zwrotu pieniędzy za bilet, a w niektórych przypadkach również do odszkodowania. Jeśli pasażerowie uważają, że przysługuje im odszkodowanie, powinni skontaktować się z przewoźnikiem lub firmą specjalizującą się w dochodzeniu odszkodowań.

Jeżeli przysługuje Ci odszkodowanie za odwołany lot – możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....