Lot do Paryża

Paryż, uznawany za miasto miłości i sztuki, od lat przyciąga podróżników z całego świata. Jego architektura, zabytki i niepowtarzalna atmosfera czynią z niego jedno z najbardziej znanych miejsc na mapie turystycznej. Dzięki dostępności lotów podróż do Francji jest łatwiejsza do zrealizowania niż jeszcze nie tak dawno temu. Zanim jednak udamy się pod wieżę Eiffla, odbędziemy wirtualną wycieczkę, podczas której odkryjemy dlaczego latanie do Paryża to nie tylko podróż, ale również niezapomniana przygoda.

Tanie loty do Paryża

Poprzez rozwój lotnictwa i pojawienie się tanich linii lotniczych (takich choćby jak Ryanair czy Wizz Air), znacznie łatwiej jest tam dotrzeć niż jeszcze kilka lat temu. Lot samolotem jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na podróż do Paryża z Polski czy innych europejskich krajów.

Co zobaczyć w Paryżu?

Powodem popularności lotów do Paryża jest również jego centralne położenie w Europie. Loty do Paryża są oferowane przez wiele linii lotniczych z różnych części Europy czy innych kontynentów, dzięki czemu pasażerowie mogą wybierać spośród wielu opcji.

Metropolia oferuje wiele atrakcji turystycznych, które przyciągają miliony turystów z całego świata. Oto kilka z nich:

  • Wieża Eiffla (nazywana również żartobliwie “żelazną damą”) – symbol Paryża, zaprojektowany przez Gustave’a Eiffela. Jest to najwyższa budowla w Paryżu i jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych na świecie. Niegdyś była to największa konstrukcja na globie. Taki stan rzeczy utrzymywał się przez prawie pół wieku, kiedy to dopiero w 1930 roku wzniesiono drapacz chmur w Nowym Jorku (który skądinąd dzierżył rekord raptem przez miesiąc).
  • Katedra Notre-Dame – zbudowana w latach 1163-1345, jest jednym z najważniejszych zabytków gotyckiej architektury na świecie. Stanowi główne miejsce akcji animacji Disneya pod tytułem “Dzwonnik z Notre Dame”, która luźno została oparta na wielkiej powieści Victora Hugo “Katedra Marii Panny w Paryżu”. W 2019 roku świątynia Notre-Dame została znacznie uszkodzona w pożarze, ale prace rekonstrukcyjne trwają.
  • Luwr – największe muzeum sztuki na świecie, mieszczące się w pałacu królewskim z XVIII wieku. W muzeum znajduje się wiele dzieł sztuki, w tym słynne  takie jak „Mona Lisa” Leonarda da Vinci czy marmurowa rzeźba „Wenus z Milo”.
  • Montmartre – urocza dzielnica Paryża, znana z białych kamienic, wąskich uliczek i artystycznego klimatu. Zamieszkiwali ją wybitni twórcy, między innymi Chopin, Liszt, Renoir, van Gogh czy Picasso Na szczycie wzgórza znajduje się bazylika Sacré-Cœur, z której roztacza się wspaniały widok na miasto. W 1972 roku w centrum dzielnicy budowniczy wznieśli potężny drapacz chmur – Tour Montparnasse.
  • Łuk Triumfalny – zbudowany przez Napoleona Bonaparte, jest jednym z symboli miasta. Łuk ma wysokość 50 m, szerokość 45 m i głębokość 16 m;  a na jego ścianach widnieją inskrypcje upamiętniające poczynania wojsk francuskich, między innymi wymarsz ochotników z 1792 roku.

Reasumując, miasto zakochanych jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych na świecie, a lot samolotem jest jednym z najczęściej wybieranych sposobów na dotarcie tam. Miasto oferuje wiele atrakcji turystycznych – które znamy z filmów, książek, fotografii itd. – w tym wieżę Eiffla, katedrę Notre-Dame, Luwr, Montmartre i Łuk Triumfalny, które przyciągają miliony turystów z całego świata.

Lot do Paryża zwykle odbywa się bez komplikacji. Jednak zdarza się i tak, że zostaje opóźniony lub odwołany. Jeżeli przysługuje Ci odszkodowanie za odwołany lot – możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....