Opóźnione loty do Turcji

Latem spora część naszych rodaków wyrusza w podróż na po. Od lat Turcja cieszy się dużą popularnością jako cel turystyczny. Coraz więcej turystów z Polski, na przykład z Katowic, decyduje się na podróż do tego kraju, zwłaszcza że łatwo znaleźć opłacalne loty. Przeważnie podróż odbywa się bez większych problemów, jednak zdarzają się opóźnienia, które mogą pokrzyżować nasze plany. W niektórych przypadkach przysługuje za to rekompensata – także ta pieniężna.

Opóźnione loty do Turcji z Katowic oraz innych polskich miast

Opóźnienia lotów to sytuacje, które niestety czasami się zdarzają. Niektóre z nich są nieznaczne i nie mają większego wpływu na nasze plany podróży. Jednak bywa i tak, że zwłoka jest poważna i może przysługiwać nam odszkodowanie.

Zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi praw pasażerów, istnieją pewne sytuacje, w których możemy ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot. Główne czynniki decydujące o tym, czy przysługuje nam odszkodowanie za opóźniony lot, są następujące:

  • Opóźnienie przekraczające 3 godziny: jeśli nasz lot opóźnia się o więcej niż 3 godziny, możemy mieć prawo do odszkodowania. Wysokość odszkodowania zależy od długości lotu oraz odległości między punktem startowym a miejscem docelowym.
  • Lot zaczyna się lub kończy na terenie Unii Europejskiej: wprawdzie Turcja nie leży w UE, ale jeśli lecimy do niej z Polski, czyli członka Wspólnoty, wówczas kryterium to zostaje spełnione.
  • Wyjątkowe okoliczności: Istnieją jednak sytuacje, które mogą zwalniać linie lotnicze z obowiązku wypłaty odszkodowania, takie jak warunki atmosferyczne uniemożliwiające loty, strajki, problemy bezpieczeństwa lub sytuacje nadzwyczajne.

W celu ubiegania się o odszkodowanie za opóźniony lot, należy skontaktować się z linią lotniczą i przedstawić swoje roszczenie. W niektórych przypadkach może być konieczne skorzystanie z pomocy specjalistów w dziedzinie prawa lotniczego.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....