Walizka do samolotu

Trudno sobie wyobrazić lot samolotem bez walizki. Nawet jeżeli wybieramy się w krótszą podróż – akcesorium to jest nieodzowne. Wybór odpowiedniego to dość poważna sprawa, bo też chcemy zabrać wszystko, co niezbędne, a równocześnie też istotne jest, aby walizka została dopuszczona z względów na rozmiary do samolotu. Do czego więc zabrać swój ekwipunek?

Wymiary walizki do samolotu

Wybierając walizkę do samolotu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wytyczne dotyczące rozmiarów i wagi bagażu narzucone przez danego przewoźnika.

Na przykład, popularna linia lotnicza Ryanair dopuszcza jedną walizkę podręczną o wymiarach 40 x 20 x 25 cm oraz wagę do 10 kg, natomiast inna linia – Emirates – pozwala na jedną walizkę podręczną o wymiarach 55 x 38 x 20 cm oraz wagę do 7 kg. Warto więc przed zakupem torby podróżnej upewnić się, jakie wymagania co do jej parametrów ma dany przewoźnik.

Kiedy już wiemy, jakiej wielkości i wagi powinna być nasza walizka, warto zastanowić się nad praktycznymi aspektami. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w wyborze:

  • Wybierz walizkę z kółkami i uchwytem. Dzięki temu będziesz mógł łatwiej przemieszczać się po lotnisku, a także przenosić walizkę na schodach czy w windzie.
  • Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest walizka. Powinna być trwała i wytrzymała, aby wytrzymać podróż i nieuszkodzona dotrzeć na miejsce.
  • Upewnij się, że walizka ma odpowiednią ilość kieszeni i przegródek. Dzięki temu będziesz mógł lepiej zorganizować swój bagaż i łatwiej go znaleźć.
  • Wybierz walizkę z zamkiem szyfrowym. Dzięki temu zabezpieczysz swoje rzeczy przed kradzieżą lub nieuprawnionym dostępem.
  • Zastanów się nad kolorystyką. Warto wybrać walizkę w jasnym kolorze, dzięki czemu łatwiej ją rozpoznasz na taśmie bagażowej.

Czyli, podsumowując, po zapoznaniu się z wymaganymi przez przewoźnika rozmiarami walizki następnie należy zwrócić uwagę na inne praktyczne aspekty, takie jak kółka, uchwyty, materiał, kieszenie i zamki szyfrowe. W ten sposób wybierzesz funkcjonalną walizkę, która ułatwi Ci podróż i zapewni bezpieczeństwo Twojego bagażu.

Podróż samolotem przeważnie jest komfortowa. Niemniej nieraz zdarzają się utrudnienia, na przykład w postaci opóźnienia lub wręcz odwołania lotu. W niektórych przypadkach przysługuje Ci odszkodowanie za odwołany lot. Wtedy możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....