Lot opóźniony z Wrocławia

Wrocław jest jednym z chętniej odwiedzanych przez zagranicznych turystów polskich miast. Wielu zatem podróżnych dociera do niego za pośrednictwem linii lotniczych. My zaś korzystamy z wrocławskiego portu lotniczego do tego, by docierać samolotem do innych polskich miast wartych uwagi lub też za granicę. Przeważnie nie wiąże się to z utrudnieniami, choć i takie się zdarzają – przeważnie wtedy, gdy lot jest opóźniony. 

Port Lotniczy Wrocław-Strachowice to jedno z największych lotnisk w Polsce, które obsługuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych. Składa się z jednego międzynarodowego terminala pasażerskiego. Lotnisko znajduje się około 10 km centrum miasta. Dojazd do niego ułatwia linia autobusowa kursująca od dworca autobusowego pod samo lotnisko.

Jest to największe lotnisko w regionie. Można więc z niego latać do różnych miejsc, co jest wygodne dla podróżnych. Z drugiej jednak strony częściej pojawiają się opóźnienia czy nawet odwołania lotów. Przyczyny tych pierwszych bywają rozmaite. Nieraz opóźnienia są spowodowane problemami z bagażem lub zwłoką w przylocie poprzedniego samolotu. 

  • Gdy lot się opóźnia, denerwujemy się. W końcu może to pokrzyżować nasze dalsze plany – możemy się na przykład spóźnić na ważne spotkanie. Najlepiej w tym przypadku nie skupiać się na tym, tylko zająć się czymś innym. Niegdyś pomocne w tym były papierowe książki. Natomiast dziś praktycznie wszystko, co niezbędne, mamy w swoim smartfonie. Nie służy już wyłącznie do telefonowania – ale do robienia wielu innych rzeczy, na przykład słuchania muzyki czy wertowania artykułów z różnych dziedzin. Nie powinniśmy więc mieć większych problemów ze spędzeniem nadmiarowego czasu wolnego.

Odszkodowanie za opóźniony lot z Wrocławia

W niektórych przypadkach przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot z Wrocławia. Zgodnie z przepisami UE, pasażerowie mają prawo do odszkodowania za opóźnienia wynoszące co najmniej 3 godziny, o ile opóźnienia wynikają z winy linii lotniczej lub zdarzeń, na które ta nie ma wpływu. Odszkodowanie zależy od długości lotu i czasu opóźnienia, ale rekompensata może wynosić nawet do 600 euro. Poza długością zwłoki istotne są jeszcze inne kwestie. Aby móc ubiegać się o odszkodowanie za opóźniony lot – nie może on być spowodowany czynnikami losowymi, czyli takimi, na które wpływu nie ma obsługujący nas przewoźnik. Zostają one wymienione w odpowiednim dokumencie. Treść dotycząca odszkodowań i różnych świadczeń dla pasażerów linii lotniczych w sytuacjach odmowy przyjęcia na pokład bądź opóźnień lotu została precyzyjnie zdefiniowana w Rozporządzeniu nr 261/2004, przyjętym przez Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej, o nieco czym szerzej napisaliśmy w artykule “Opóźniony lot: jakie prawa?”.

Jeżeli zgodnie z wymaganymi kryteriami przysługuje Ci odszkodowanie za opóźniony lot – możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Planowanie lotu — o czym musisz pamiętać

Wybrałeś już kierunek, gdzie chcesz lecieć samolotem ? Sprawdź, jak zorganizować wyjazd, co spakować, jak przygotować się do podróży i pobytu ! Poznaj 8...

Odmowa przyjęcia na pokład – czy należy się odszkodowanie ?

Jego celem jest zapewnienie ochrony i wsparcia dla pasażerów w przypadku problemów z lotami, takimi jak opóźnienia, odwołania czy odmowa przyjęcia na pokład....

Strajk pracowników linii lotniczej

Niemiecki związek zawodowy Ver.di - Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług - zorganizował strajk ostrzegawczy personelu naziemnego linii Lufthansa....