Gdzie najlepiej lecieć w kwietniu?

Krótkie wycieczki, czyli tzw. city breaki, to doskonała okazja na odpoczynek i zwiedzanie europejskich miast. Dzięki samolotom, które zapewniają szybki i wygodny sposób podróżowania, możemy w ciągu zaledwie kilku godzin dotrzeć do najpiękniejszych metropolii Europy. Takie wycieczki stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród osób, które nie mają zbyt wiele czasu na dłuższe wyjazdy.

Gdzie lecieć w kwietniu na wakacje?

Niektórzy decydują się na niedalekie wypady w kwietniu, co może mieć związek z dodatkowym wolnym dniem świątecznym. Wtedy warto rozważyć kilka interesujących opcji podróży samolotem, zwracając uwagę na warunki pogodowe w danym miejscu.

Gdzie lecieć w kwietniu, żeby było ciepło?

  • Jednym z najczęściej wybieranych destynacji na krótką wycieczkę w kwietniu jest Barcelona. To miasto słynące z pięknej architektury, klimatu i bogatej kultury. Lotnisko w katalońskiej stolicy obsługuje wiele połączeń z Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Katowic. W kwietniu w Barcelonie panuje przyjemna temperatura, która oscyluje w granicach 18-20°C, co sprzyja zwiedzaniu i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Warto zobaczyć tam m.in. słynną katedrę Sagrada Familia, park Guell (Parque Güell) z licznymi elementami architektonicznymi czy plac Kataloński (Plaça de Catalunya).
  • Kolejnym ciekawym miejscem, do którego można wyruszyć w kwietniu, jest Lizbona. To portugalska stolica, która zaczaruje swoim klimatem, pięknymi krajobrazami i zabytkami. Lotnisko w Lizbonie obsługuje wiele połączeń z Polski, m.in. z Warszawy, Gdańska czy Krakowa. W kwietniu w Lizbonie panuje łagodna temperatura, która oscyluje w granicach 18-20°C. Warto zobaczyć tam m.in. Zamek św. Jerzego, Most Vasco da Gamy czy klasztor Hieronimitów.
  • Następną godną uwagi propozycję stanowią Ateny, grecka stolica, która słynie z pięknej architektury i bogatej historii. Lotnisko w Atenach obsługuje wiele połączeń z Polski, m.in. z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. W kwietniu w Atenach panuje już przyjemna temperatura, która oscyluje w granicach 20-22°C. Warto zobaczyć tam m.in. Partenon, Akropol czy Ogród Narodowy.
  • Innym atrakcyjnym miejscem, do którego można się wybrać w kwietniu, jest Sardynia. To włoska wyspa, która słynie z pięknych plaż i turystycznych atrakcji. Lotniska na Sardynii obsługują wiele połączeń z różnych krajów Europy, w tym z Polski, np. z Warszawy czy Krakowa. W kwietniu na Sardynii panuje już wiosenna aura, temperatura oscyluje w granicach 18-20°C, co sprzyja spędzaniu czasu na plaży i wycieczkom. Warto zobaczyć m.in. plażę Spiaggia del Principe, Zamek we wzgórzystym Castelsardo czy Park Narodowy Asinara (na wyspie Asinara, u wybrzeży Sardynii).

– Jeśli chodzi o garderobę na kwietniowy wypad samolotem, warto pamiętać, że pogoda w różnych miejscach może się znacznie różnić. W Barcelonie, Lizbonie czy Atenach, panują jeszcze łagodne wiosenne temperatury, więc można założyć nieco lżejsze ubrania, takie jak koszulki z krótkim rękawem, długie spodnie czy lekkie kurtki. Natomiast na Sardynii, gdzie pogoda jest bardziej letnia, warto zabrać ze sobą stroje kąpielowe, klapki i lżejsze ubrania, takie jak krótkie spodenki czy sukienka.

Powiązane artykuły

Planowanie lotu — o czym musisz pamiętać

Wybrałeś już kierunek, gdzie chcesz lecieć samolotem ? Sprawdź, jak zorganizować wyjazd, co spakować, jak przygotować się do podróży i pobytu ! Poznaj 8...

Odmowa przyjęcia na pokład – czy należy się odszkodowanie ?

Jego celem jest zapewnienie ochrony i wsparcia dla pasażerów w przypadku problemów z lotami, takimi jak opóźnienia, odwołania czy odmowa przyjęcia na pokład....

Strajk pracowników linii lotniczej

Niemiecki związek zawodowy Ver.di - Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług - zorganizował strajk ostrzegawczy personelu naziemnego linii Lufthansa....