Dokąd lecieć w styczniu ?

Zima, dla niektórych z nas, trwa zbyt długo, a w poszukiwaniu promieni słonecznych coraz częściej kierujemy swoje kroki ku podróżom zagranicznym. Gdy chcemy się udać nieco dalej, wybieramy lot samolotem, co, umożliwia szybkie dotarcie do ciepłych i egzotycznych miejsc. Przygotowaliśmy więc kilka atrakcyjnych, a jednocześnie stosunkowo tanich destynacji, które mogą stanowić doskonałe miejsce ucieczki przed zimową szarugą. Dokąd lecieć w styczniu ?

Hiszpania: Malaga

  • Malaga to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w południowej Hiszpanii. Położona nad Morzem Śródziemnym, zachwyca nie tylko pięknymi plażami, ale także bogatą historią, na którą natykamy się niemal co krok. Spacerując bowiem wąskimi uliczkami starego miasta, można odkrywać liczne zabytki, takie jak zespół fortyfikacji Alcazaba czy katedra, która stanowi przykład jednej ze świetniejszych andaluzyjskich renesansowych kościołów. W okolicy warto również odwiedzić region Costa del Sol ze słynnymi kąpieliskami morskimi.

Portugalia: Lizbona

  • Lizbona, stolica i największe miasto Portugalii, stanowi miejsce pełne uroku i kontrastów. Z jednej strony mamy historyczne dzielnice, jak Alfama, z wąskimi uliczkami i klimatycznymi kawiarenkami, a z drugiej nowoczesne centra handlowe i kulturalne. Lizbona słynie także z bogatej oferty gastronomicznej, gdzie można skosztować tradycyjnych potraw. Z kolei miłośnicy przyrody powinni udać się na rejs Tagiem, by ujrzeć flamingi oraz inne wodne ptaki.

Grecja: Santorini

  • Archipelag grecki to raj dla miłośników słońca i błękitnego morza. Santorini, jedna z najbardziej malowniczych wysp, przyciąga turystów swoimi białymi domkami, niebieskimi kopułami i niesamowitymi widokami. Romantyczne zachody słońca nad kalderą to jedno z najpiękniejszych doświadczeń, jakie można tu przeżyć.

Turcja: Antalya

  • Antalya, położona na południowym wybrzeżu Turcji, to miejsce, gdzie spotyka się historia z luksusem. Starożytne ruiny, takie jak Perge czy Aspendos, kontrastują z nowoczesnymi kurortami i piaszczystymi plażami. Kuchnia turecka z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Maroko: Marakesz

  • Marrakesz to magiczne miasto, które przenosi nas w jak gdyby orientalny świat z bajki tysiąca i jednej nocy. Bazary pełne kolorowych straganów, tętniące życiem place, niebieski ogród Majorelle i tradycyjne riady tworzą niepowtarzalny klimat. Spacer po zaułkach medyny to niezapomniane przeżycie.

Podróże do tych miejsc nie tylko oferują ucieczkę od zimowej szarości, ale także dostarczają niezapomnianych wrażeń kulturowych, kulinarne przygody oraz możliwość relaksu na pięknych plażach. Za sprawą względnie niedrogich połączeń lotniczych podróżowanie stało się bardziej dostępne, umożliwiając nam eksplorację fascynujących zakątków świata. Odkrywanie nowych miejsc to nie tylko ucieczka przed zimą, lecz także sposobność do poszerzania horyzontów i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....