dokąd lecieć w lutym

Dokąd lecieć w lutym ?

Luty jest idealnym miesiącem na ucieczkę od zimowej aury Europy i zrelaksowanie się w ciepłych i słonecznych miejscach. Istnieje wiele krajów na świecie, które oferują przyjemne temperatury i piękne plaże w tym zimowym miesiącu.

Dokąd lecieć w lutym ? Oto kilka propozycji które warto rozważyć:

Tajlandia

Klimat kraju jest bardzo przyjemny o tej porze roku. Słoneczne dni i temperatura w granicach 30 stopni Celsjusza sprawia że można cieszyć się błękitnym niebem, krajobrazami tropikalnej dżungli oraz pięknymi plażami w Phuket, Pattaya lub Krabi. Tajlandia to także tętniące życiem miasta, malownicze wioski plemienne, egzotyczne i tajemnicze świątynie, smaczne jedzenie i przyjaźni mieszkańcy.

Bali, Indonezja

Luty na Bali to przed wszystkim przyjemne temperatury i świetne warunki do morskich aktywności: surfowania, pływania i nurkowania. Można tu znaleźć luksusowe spa, malownicze plaże z turkusowymi wodami, wulkany, imponujące pola ryżowe i bujną dżunglę. Balijska kultura, z jej tradycjami i festiwalami, zapewni niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.

Kostaryka

Kraj oferuje nie tylko piękne plaże, ale także bogactwo przyrody: lasy deszczowe, wulkany i parki narodowe bogate w  faunę i florę, które są charakterystyczne dla tej części świata. Luty to pora sucha na Kostaryce, co oznacza mniejsze opady deszczu i wiele słońca – idealne warunki do odkrywania piękna Kostaryki.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Emiraty to miejsce pełne słońca i ciepła w luksusowym wydaniu. Można tu zwiedzać imponujące wieżowce, podziwiać wspaniałe osiągnięcia architektury, odwiedzić Luwr, a nawet zjeżdżać na nartach wewnątrz centrum handlowego. Temperatury sięgają tu około 25 stopni co pozwala na relaks na luksusowych plażach.

Mauritius

Ten rajski kraj na Oceanie Indyjskim ma ciepłą i słoneczną pogodę przez cały rok, a luty to idealny czas na odwiedzenie tej wyspy. Mauritius w tym okresie oferuje doskonałe możliwości uprawiania sportów wodnych np. windsurfingu, żeglarstwa czy nurkowania, prezentuje piękną florę i faunę oraz niezapomnianą atmosferę karnevalu.

Brazylia

Luty to idealny miesiąc do odwiedzenia Brazylii ze względu na korzystne warunki pogodowe i temperaturę wynoszącą około 30 stopni Celsjusza. W wielu częściach kraju jest ciepło i słonecznie, co pozwala na korzystanie z pięknych plaż, relaksowanie się na białym piasku i kąpiele w ciepłych wodach oceanu. Kraj oferuje nie tylko przyrodę i piękne plaże , ale także egzotyczną faunę i florę a przede wszystkim niezapomniane smaki kulinarne.

Wyspy Karaibskie ! Barbados, Jamajka, Dominikana, Aruba !

Kraje te słyną z pięknych, białych plaż o niezwykłej turkusowej wodzie. Można tu znaleźć rajskie miejsca do wypoczynku i relaksu jak i miejsca do uprawiania aktywności wodnych. Kraje te oferują różnorodność przyrody – są domem dla różnorodnych ekosystemów, takich jak koralowce, tropikalne lasy deszczowe, laguny i jeziora.

Podsumowując, jeśli planujesz wyjazd w lutym i pragniesz ciepła, a także pięknych plaż i różnorodnych atrakcji, te kraje są idealne dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przygody, kultury czy po prostu relaksu na plaży, każde z tych miejsc ma wiele do zaoferowania.

Powiązane artykuły

Bezpieczna podróż z dzieckiem

Czy bezpieczna podróż z dzieckiem jest w ogóle możliwa ?...

Jak radzić sobie z jet lagiem ?

Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, jak radzić sobie z efektem jet lag, dzięki czemu bez problemów zrealizujesz zaplanowane aktywności....