City break w Polsce

Gdy zbliża się urlop, chętnie myślimy o wypadzie do ciepłych krajów. Obecnie nie jest to wcale takie znów kosztowne przedsięwzięcie. Jakkolwiek wcale nie trzeba lecieć nie wiadomo jak daleko, by zobaczyć coś zachwycającego. Takie rzeczy znajdziemy już w Polsce. Majówka czy po prostu któryś z ciepłych weekendów to dobry czas, by urządzić sobie gdzieś w kraju city break.

Przypomnijmy, że city break to krótkie, zazwyczaj weekendowe wypady do miast. Taka forma podróżowania cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Wpływ na to ma wiele czynników, m.in. łatwość podróżowania, tanie przeloty oraz brak potrzeby długiego urlopu. Nie tracimy wiele czasu na dojazd, zatem możemy pełniej wykorzystać wolny czas, a jednocześnie uniknąć kosztów związanych z dłuższym pobytem.

Mikropodróże warto odbywać także po Polsce, bo ma wiele urokliwych miast, które dodatkowo zapoznają nas z historią ojczystej ziemi. Odwiedzając je bowiem, możemy odkryć wiele nieznanych dotąd miejsc, ciekawych opowieści i tradycji. Nie trzeba w poszukiwaniu za nimi udawać się hen za morze.

Obecna i dawna stolica

W Polsce wiele miast zapewni nam wiele atrakcji. W Warszawie, stolicy naszego kraju, warto zobaczyć Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie oraz wiele innych zabytków. Z kolei Kraków to nie tylko słynny Wawel czy Kościół Mariacki, ale również Kazimierz – którego przed II Wojną Światową znaczna część stanowiła dzielnicę żydowską. Dziś, mimo zniszczeń wojennych, zachowało się część architektury związana ze społecznością żydowską. Należy do nich między innymi Synagoga Stara – obecnie siedziba muzeum – należący do najokazalszych tego rodzaju zabytków w Europie. 

Stare miasta, które powróciły do Polski

Również i Wrocław został znacznie zniszczony, szczególnie pod koniec wojny, gdy przekształcono go w twierdzę (Festung Breslau) zachwyci nas zabytkami dawnego budownictwa, m.in. ratuszem, kościołami (szczególnie tymi najstarszymi – odbudowanymi po 1945 roku– na Ostrowie Tumskim) i kamienicami przy Rynku i zielonymi bulwarami nad Odrą.

Gdańsk również zaliczany jest do pereł turystycznych. Również i on w znacznej mierze został podniesiony z gruzów – 90% Śródmieścia uległo zniszczeniom wojennym. Niewątpliwie jest to miasto z bogatą historią, a także z pięknymi kamienicami, renesansowymi kościołami i przede wszystkim słynnym Długim Targiem.

Nie zapominajmy jednak, że warto również odwiedzić nieco mniejsze, mniej znane miasta, np. Lublin, Toruń czy Poznań. Pierwsze to miasto z przepięknym Starym Miastem, katedrą oraz Zamkiem Lubelskim. Toruń, z kolei, słynie z klimatu średniowiecza, gotyckiej architektury oraz pierników. Poznań zaskoczy nas zabytkami, m.in. katedrą, zamkiem i Starym Rynkiem.

City break w Polsce to zatem świetny sposób na spędzenie czasu wolnego, a polskie miasta oferują wiele atrakcji turystycznych dla każdego. Nie ma potrzeby wydawania dużej ilości pieniędzy i spędzania długiego czasu w jednym miejscu, aby odwiedzić piękne, pełne historii i tradycji miasta.

Podróż samolotem zwykle jest wygodną formą przemieszczania się. Jakkolwiek nieraz zdarzają się utrudnienia, na przykład w postaci opóźnienia lub wręcz odwołania lotu. W niektórych przypadkach przysługuje Ci odszkodowanie za odwołany lot. Wtedy możesz zgłosić się do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Powiązane artykuły

Planowanie lotu — o czym musisz pamiętać

Wybrałeś już kierunek, gdzie chcesz lecieć samolotem ? Sprawdź, jak zorganizować wyjazd, co spakować, jak przygotować się do podróży i pobytu ! Poznaj 8...

Odmowa przyjęcia na pokład – czy należy się odszkodowanie ?

Jego celem jest zapewnienie ochrony i wsparcia dla pasażerów w przypadku problemów z lotami, takimi jak opóźnienia, odwołania czy odmowa przyjęcia na pokład....

Strajk pracowników linii lotniczej

Niemiecki związek zawodowy Ver.di - Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług - zorganizował strajk ostrzegawczy personelu naziemnego linii Lufthansa....